Kącik malucha

1 września maluszki do przedszkola przynoszą:

- wygodne kapcie - podpisane

- poduszkę wraz z powłoczką podpisaną, do środka wkładamy podpisaną piżamkę

- można dać trzylatkowi przytulankę do spania

- Wypełnione Initiates file downloadupoważnienie do odbioru dziecka z przedszkola TO WAŻNE !

Szatnia dla dzieci najmłodszych znajduje się na piętrze, każde dziecko ma podpisany znaczek, który warto, by zapamiętał.

RADY DLA RODZICÓW

•  Stosujmy w przedszkolu krótkie pożegnania
  •  NIE STRASZMY DZIECI PRZEDSZKOLEM (oj czekaj, pani Cię nauczy... )
  •  Przyzwyczajajmy dziecko do samodzielności w toalecie i podczas ubierania się (dziecko, które się długo ubiera ma mniej czasu na zabawę)
  •  Przygotujmy dziecku wygodny strój - maluch nie będzie zależny od innych
  •  Nie mówmy, że przyjdziemy po niego wcześniej, kiedy jest to niemożliwe (maluch będzie czuł się oszukany)
  •  nie okazujmy maluszkowi własnych rozterek gdy zostaje w przedszkolu - pokazujemy mu wtedy swoje własne lęki
  •  nie poddajemy się - jeżeli dziecko łzami, tupaniem bądź w inny sposób próbuje wymóc na nas zostanie w domu. Jeśli choć raz mu się uda - będzie próbował za każdym razem ocenić skuteczność stosowanej metody - także w innych sytuacjach
  •  CHWALIMY DZIECKO ZA JEGO NAJDROBNIEJSZE NAWET OSIĄGNIĘCIA. JEŻELI BĘDZIE PŁAKAŁO - WSKAŻMY, ŻE KAŻDY CZASAMI SIĘ DENERWUJE I BOI GDY ROBI COŚ PIERWSZY RAZ, ALE PO KILKU DNIACH KAŻDA TRUDNOŚĆ STAJE SIĘ CORAZ ŁATWIEJSZA.